معرفی حرکات بدنسازی و فواید آن ها

حرکات بدنسازی

معرفی حرکات بدنسازی بر اساس درجه سختی در باشگاه سام فیت

بدنسازی ورزشی است که یونانیان آن را کشف و ابداع کرده‌اند. امروزه حرکات بدنسازی را میتوان به 3 سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم‌بندی کرد. افراد مبتدی نباید حرکات متوسط یا پیشرفته را اجرا کنند زیرا آسیب جدی به عضلاتشان وارد می‌شود. همچنین اجرای حرکات ساده و مبتدی برای ورزشکاران حرفه ای تاثیر مثبتی ندارد. ناگفته نماند که در بعضی از حرکات بدنسازی گروه یا دسته‌ای از عضلات درگیر می‌شوند که به این نوع حرکات، حرکات ترکیبی گفته می‌شود.

حرکات بدنسازی

همچنین بعضی از حرکت‌ها فقط یک عضله را درگیر می‌کنند که به این نوع حرکت‌ها، حرکات تک مفصلی یا ایزوله گفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حرکات تک مفصلی یا ایزوله خط انداختن و جداسازی عضلات از یکدیگر می‌باشد. این حرکات ورزشی معمولا با دستگاه‌های ورزشی پیشرفته قابل انجام دادن هستند. برای انجام دادن چنین حرکات پیشرفته ای باید به باشگاه‌های مجهز و پیشرفته مراجعه کنید. لازم به ذکر است که باشگاه بدنسازی سام فیت مجهز ترین باشگاه‌ بدنسازی موجود در سطح کشور است.

حرکات بدنسازی

ویژگی های حرکات تک مفصلی یا ایزوله

یکی از مهم ترین ویژگی های حرکات بدنسازی تک مفصلی یا ایزوله تقویت ماهیچه عضلات می‌باشد. این حرکات باعث می‌شوند تا نا متعادلی هایی که در اثر آسیب یا صدمه به عضله وارد شده‌اند از بین بروند. همچنین حرکات ایزوله باعث فعال شدن عضلات و ماهیچه ها می‌شوند. یکی دیگر از ویژگی های این حرکات بدنسازی افزایش حجم عضلات می‌باشد. از نمونه‌های بارز این حرکات میتوان په لانچ، جلو ران تکی، جلو بازو دمبل، پشت ران دستگاه و قفسه سینه دمبل و … اشاره کرد.

حرکات بدنسازی

یکی از معایب این حرکات این است که برای اجرای این حرکت ها به زمان بیشتری نیاز دارید. یکی دیگر از رایج ترین معایب این حرکات این است که بعد از انجام چند ست از این ورزش ها احساس درد می‌کنید. به همین دلیل بقیه ست های خود را با وزنه کمتری اجرا خواهید کرد. یکی از سخت ترین تمرین های حرکات ایزوله، تمرین‌های پایین تنه می‌باشد. زیرا در این حرکات فشار بسیار زیادی به پاهایتان وارد می‌شود.

فواید حرکات ترکیبی

حرکات ترکیبی با تجهیزات و لوازم ورزشی بسیار حرفه ای و پیشرفته ای انجام میگیرد. این حرکات گروهی از عضلات را درگیر می‌کنند. به عبارت دیگر حین انجام این حرکت ها عضلات شکم و باسن و سرینی ‌تان درگیر می‌شود. برای انجام دادن چنین حرکاتی باید به باشگاه های مجهزی مراجعه کنید.

حرکات بدنسازی

باشگاه بدنسازی سام فیت لاکچری ترین باشگاه بدنسازی در سطح کشور می‌باشد. زیرا این باشگاه از تجهیزات بسیار مجهز و بروز برخوردار است. انجام دادن حرکات ترکیبی برای ورزشکاران حرفه ای بسیار موثر می‌باشد. از مهم ترین ویژگی های این ورزش های ترکیبی میتوان به مصرف زیاد کالری اشاره کرد.

همچنین این حرکت ها به زمان کمی نیاز دارد و شما میتوانید حرکت های زیادی را انجام دهید. حرکت های ترکیبی باعث مقاوم و مستحکم کردن مفاصل می‌شود. لازم به ذکر است که احتمال آسیب رسیدن به عضلات و مفاصل در این نوع ورزش بسیار کم است. ورزش های ترکیبی باعث می‌شوند تا عضلات بدن سریع‌تر ساخته شوند و با وزنه‌های سنگین تری کار کنید.

حرکات بدنسازی

انواع حرکات ترکیبی و مضرات آن ها

بهترین روش برای انجام حرکات بدنسازی این است که فرد در یک روز از انواع حرکات ترکیبی و ایزوله بهره بگیرد. زیرا که باعث می‌شود تا نتیجه بهتری به دست آورد. اسکوات پا یکی از مهم ترین و اصلی ترین حرکات ترکیبی می‌باشد. مخصوصا اسکوات با اسمیت که برای ورزشکاران حرفه ای بسیار مناسب است باعث می‌شود تا عضلات باسن، سرینی، پشت ران و حتی بازوها درگیر شود.

همچنین پرس سینه یکی از بهترین حرکت های ترکیبی می‌باشد که عضلات سر سینه، سر شانه و بازو را درگیر می‌کند. یکی از مضرات این ورزش این است که انجام دادن ورزش های ترکیبی بیش از 3 روز در هفته بسیار خسته کننده است. حرکات ترکیبی باعث بالاتر رفتن استحکام و مقاوم تر شدن عضلات و مفصل ها نمی‌شود.

حرکات بدنسازی

انجام دادن ست های بیشتر در حرکات ترکیبی بسیار سخت است. همچنین انجام دادن مکرر این حرکات ترکیبی برای فرد خسته کننده‌تر است. پس بنابراین بهتر است تلفیقی از حرکات ایزوله و ترکیبی را انجام بدهد.

حرکات بدنسازی در باشگاه سام فیت و مزایای آن

همانطور که میدانید حرکات بدنسازی از مزایا و ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است. برای انجام این حرکت ها و داشتن تغذیه ای سالم باید از مربی های مجربی بهره بگیرید. همچنین باشگاه مورد نظرتان باید مجهز ترین و به روز ترین دستگاه ها را داشته باشد.

حرکات بدنسازی

باشگاه بدنسازی سام فیت بزرگترین باشگاه بدنسازی در سطح کشور می‌باشد. همچنین دستگاه های باشگاه سام فیت همگی بروز ترین دستگاه ها می‌باشند. پس بنابراین اگر قصد شروع بدنسازی را دارید بهتر است به باشگاه بدنسازی سام فیت مراجعه کنید. این باشگاه از لاکچری ترین باشگاه بدنسازی در کشور می‌باشد.

افزایش مقاومت و قدرت عضلات و مفصل ها از بهترین مزایای ورزش بدنسازی می‌باشد. همچنین این ورزش حرفه ای باعث می‌شود تا عمر ماهیچه ها طولانی تر شود و از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات فعالیت شعبات باشگاه سام فیت در تعطیلات پایان ماه صفر

شعبه الماس طبق روال عادی

شعبه صبا مال آقایان طبق روال عادی

شعبه صبا مال بانوان از ساعت 10 صبح الی 18 عصر

شعبه جمهوری آقایان از ساعت 8 صبح الی 20 شب

شعبه جمهوری بانوان از ساعت 10 صبح الی 18 عصر

شعبه شهرری از ساعت 8 صبح الی 20 شب

شعبه یافت آباد طبق روال عادی

Call Now Button